KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14688395
nr 1468 8395
Folke Jupiter
(1913-1979), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 26x44, yttermått inklusive ram: 37x58 cm
Folke Jupiter, född 1913 i Visby, död 1979, svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 19:02:42
24/5 17:04:10
Folke Jupiter
Läs mer om Folke Jupiter